Samsung televizyon işini abarttı, daire fiyatına TV

Samsung, Çin’deki ev aletleri ürün lansman konferansında 2024 Micro LED, Neo QLED ve OLED TV serisini tanıttı. Yeni ürünlerinde yapay zeka özelliklerine büyük önem veren Samsung, bu yıl ekran büyüklüğü olarak 76, 89, 101 ve 114 inç seçeneklerini sunuyor. Özellikle 76 inç ve 114 inç olmak üzere iki yeni ekran boyutu dikkat çekiyor.

Samsung‘un bu yılki TV serileri, safir malzemeden yapılan ve kendiliğinden ışık yayan inorganik piksellerle donatılmış. Micro kontrast teknolojisi sayesinde bulanık sınırlar ortadan kalkarken, görüntü keskinliği önemli ölçüde artırılıyor. Ayrıca, 65.536 düzeyinde kontrol hassasiyeti sunan Micro renk teknolojisi ile renkler daha canlı ve gerçekçi hale getiriliyor.

Samsung televizyon işini abarttı, daire fiyatına TV

Ürünler, OTS Pro ses ve görüntü takip teknolojisi ile donatılmış durumda. Dolby Atmos destekli 6.2.2 kanal sistemiyle 3D tam çevreleyen ses efekti sunuluyor. Q Symphony özelliği ise TV ve ses çubuklarının uyum içinde çalışarak mükemmel bir ses deneyimi sunmasını sağlıyor. Yapay zeka tabanlı iyileştirmeler ve ölçeklendirme için Samsung, NQ8 AI Gen 3 yonga setini kullanıyor. Bu sayede 8K AI Upscaling Pro ve AI Motion Enhancer gibi özelliklerle kullanıcılarına daha sezgisel ve kullanışlı bir cihaz deneyimi vaat ediliyor. Samsung Electronics Greater China Başkanı Choi Seung-sik, yapay zekanın mobil cihazlardan ekran teknolojilerine, akıllı ev aletlerine kadar her alanda entegre edildiğini vurguluyor.

Fiyatlandırma açısından, 76 inçlik model için 650.000 yuan (yaklaşık 91.546$), 89 inçlik model için 750.000 yuan (yaklaşık 105.450$) ve 101 inçlik model için 900.000 yuan (yaklaşık 126.540$) fiyat etiketleri belirlenmiş. Samsung’un yeni TV serisi, gelişmiş yapay zeka özellikleri ve etkileyici görsel-ses teknolojileri ile ‘AI Ekran Çağı’nı başlatmayı hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x