Nasıl Yaptılar? Fenomen Kıvanç Talu ve Eşinin Dolandırıcılık İddialarına Dair Önemli Detaylar!

Var Böyle Tipler olarak tanıdığımız Kıvanç Talu ve eşi Beril Talu’nun 100 Milyon TL’lik vurgun yapıp Portekiz’e kaçtıkları iddia edildi. Dolandırıcılık iddialarının ardından da mağdurlar konuştu ve yeni detaylar ortaya çıktı.

Kaynak: https://www.patronlardunyasi.com/habe…

‘Var Böyle Tipler’ kanalıyla bilinen sosyal medya fenomeni Kıvanç Talu ve eşi Beril Talu’nun çevresinde bulunan birçok kişiyi 100 milyon lira dolandırıp Portekiz’e kaçtığı iddia edildi.

Çiftin Portekiz’e kaçmadan önce Kenan Doğulu’nun da yer aldığı bir ev partisi düzenledikleri öğrenildi. Arkadaşları, kuaförleri, manikürcüleri, şoförlerini bile dolandırdıkları söylenen çiftin ‘reklam işi’ adı altında ponzi sistemi kurdukları öne sürüldü.

Talu çiftinin dolandırıcılık iddialarıyla ilgili yeni bilgiler ve detaylar da ortaya çıktı. Patronlar Dünyası’na konuşan bir mağdur yaşananları anlattı.

“Eşim çok para verdi, sonra aldı tekrar verdi. 1 milyon kadar dolandırıldık. Daha fazla zarara da girebilirdik ama bu kadarla kaldık. Bize öyle güzel tatlı tatlı yaklaştı ki aklımıza kötü bir şey gelmedi.” dedi.

Kaynak: Patronlar Dünyası

Çalıştıkları şirketi de 20 milyon dolar dolandırdıkları söylenen çiftin, işten çıkarıldıktan sonra insanlara yanaşmaya başladıkları belirtildi. Mağdur, “Çok güven veriyorlardı. 4 ay sürdü bize yaklaşmaları… Özellikle eşimi uzak tutmaya çalıştım ama Kıvanç’a çok güvendi, para verdi geri aldı, tekrar verdi. Bize çok iyi davrandılar. Çok büyük eksi bakiyelere de düşebilirdik. Kendimizi ucuz atlatmış olarak görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Patronlar Dünyası

Çiftin psikolojik sorunları olduğu, eşi ve kendisinin ilaç kullandığı hatta Kıvanç Talu’nun uyuşturucu madde kullandığı da iddia edildi.

Kaynak: Patronlar Dünyası

Mağdurlardan Emre Sevim de Beril Talu’nun kendisine gönderdiği mesajı yayınladı.

Şimdilik 81 kişiyi dolandırdıkları belirtilen Talu çiftinden Beril Koç’un ailesinin de ortada olmadığı belirtildi.

Para toplama sistemleri de şu şekilde:

Show Haber muhabiri Tuğba Södekoğlu da mağdurlar arasında çocukluk arkadaşları, şoförleri, kuaförü, manikürcüsü, çocuk bakıcısı, iş insanları olduğunu aktardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x