Filistinli Bebeklerle İlgili İfadeleri Kan Dondurmuştu! ‘Soykırım’ Çağrısı Yapan Şahıs Gözaltına Alındı

Sosyal medyadan yaptığı paylaşımda dini değerlere, Filistinli bebeklere ve siyasilere hakaret ettiği görüntüleri paylaşılan Y.E.K. gözaltına alındı. ‘Arap soykırımı’ çağrısı yapan şahısın bir videoda Filistinli bebekler için kan donduran ifadeler kullandığı görüldü. 

Eskişehir’de yaşadığı öğrenilen 22 yaşındaki Y.E.K., kullandığı ‘Balamir Atabey’ kullanıcı adıyla ‘Arap soykırımı’ çağrısı yaparak dini ve siyasi isimleri hedef aldı.

Paylaşımların tespit edilmesinin ardından Yunus Esad K., Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalandı. Gözaltına alınan şüphelinin ‘tehdit’, ‘şantaj’, ‘Ateşli Silahlar ve Bıçaklar Kanunu’na muhalefet’ ve ‘kişisel verilerin hukuksuz ele geçirilmesi’ gibi 5 ayrı suçtan kaydı bulunduğu tespit edildi

Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheli, ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme veya aşağılama’, ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ ve ‘kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret’ suçları çerçevesinde adliyeye sevk edildi.

Şahsın emniyetteki ilk ifadesinde, “Suçlamaları kabul etmiyorum. Sosyal medya hesabım çalındı. Paylaşımları ben yapmadım” dediği öğrenildi.

Şahsın sosyal medyada paylaştığı görüntülerde Filistinli bebeklerle ilgili kan donduran ifadeler söylediği görüldü. ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x