Düşen Altın Fiyatlarına İlişkin Seçim Sonrası Tahminler Şekillendi! Alım Fırsatı İçin Bu Tarihler Konuşuluyor

Altın fiyatları, haftanın dördüncü işlem gününde sınırlı bir düşüş yaşadı. Gram altın, Foreks piyasalarında 2.412 lira seviyesinde işlem gördü. Çeyrek altın 3.944 lira, cumhuriyet altını ise 16.223 liradan alıcı buldu.

ONS ALTIN BEKLENTİLERİNİN İNCELENMESİ

Altının ons fiyatı 2195 dolara geriledi. JPMorgan’ın Küresel Emtia Araştırma Başkanı, bu yıl ons altının 2500 dolara ulaşmasını beklediğini açıkladı. Citigroup ise önümüzdeki üç ay için altın tahminini 2.200 dolara, altı ila 12 ay için ise 2.300 dolara yükseltti.

YATIRIMCILARIN GÖZÜ ALTININ YÖNÜNDE

Altın fiyatları, jeopolitik risklerin etkisiyle yükselişini sürdürürken, ABD’den gelecek verilerin beklentisiyle de hareketleniyor. Altın ve Para Piyasaları uzmanı İslam Memiş, gram altının 2.400 liranın altına sarkmasını fırsat olarak değerlendiriyor. Önümüzdeki 15 gün için yatay bir seyir bekleyen Memiş, uzun vadeli yatırımcıların bu dönemi değerlendirmesi gerektiğini belirtiyor.

SEÇİM SONRASI PİYASA BEKLENTİLERİ

31 Mart yerel seçimleri öncesinde altın ve dolar piyasasındaki seyir yakından takip ediliyor. Piyasa uzmanı Hatice Kolçak, Merkez Bankası’nın faiz artışının devalüasyon riskini azaltmak amacıyla yapıldığını belirtiyor. Kolçak’a göre, seçim sonrasında devalüasyon olmayacak ancak altın ve dolar fiyatlarının artmaya devam edeceğini öngörüyor. Borcu olanların seçim sonrasını beklemeden harekete geçmeleri gerektiğini vurgulayan Kolçak, hükümetin piyasaları sıkacağını öngörüyor.

Not: Tüm Değerlendirmeler Kesinlikle Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x