BYD, Avrupa’yı fethetmeye hazırlanıyor

BYD, sürdürülebilir ulaşım sistemine olan geçişte önemli bir rol oynaması beklenen yeni elektrikli otobüs inovasyonlarını tanıttı. Bu inovasyonlar arasında; Brüksel, Belçika’da düzenlenen Busworld ticaret fuarında sergilenen, yaklaşık 14 metre uzunluğundaki bir elektrikli çift katlı otobüs ve 12-metrelik kent otobüsünün yeni nesli bulunuyor. Elektrikli çift katlı otobüs, maksimum 80 yolcu kapasitesine sahip. Otobüsün enerjisini BYD’nin Bıçak Bataryası sağlıyor. Bu batarya, otobüsün şasisine entegre edilerek daha fazla iç mekan sunuyor. Bu çift katlı otobüs, tek bir şarjla 600 kilometreye kadar sürüş menziline sahip.

BYD, Avrupa’yı fethetmeye hazırlanıyor

Ayrıca, BYD’nin eBus B12 olarak bilinen 12-metrelik kent otobüsünün yeni nesli de tanıtıldı. Bu otobüs, BYD’nin kendi markası altındaki ilk modeldir ve entegre Bıçak Bataryalı şasiye sahiptir. eBus B12, 500 kWh maksimum batarya kapasitesine sahip olup, tek bir şarjla 600 kilometreye kadar menzil sunmaktadır. Bu iki yeni otobüs de BYD’nin en son elektrikli araç teknolojisi ile donatılmıştır. Bu teknolojiler arasında; BYD’nin akıllı sürüş yardım sistemi ve araçtan her şeye (V2X) iletişim sistemi bulunuyor.

BYD’nin yeni elektrikli çift katlı otobüsünün 2024 yılının başlarında Avrupa’da piyasaya sürülmesi bekleniyor. 12-metrelik kent otobüsünün yeni nesli ise 2024 yılının ortasında Avrupa’da kullanıcılara sunulacak. BYD’nin bu otobüsleri, özellikle Avrupa’nın sürdürülebilir ulaşım sistemine geçiş sürecinde oldukça önemli bir role sahip olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x